Головна / Статті / Використання мов стандарту ІEC 61131-3 (МЕК61131-3) при проектуванні сучасних мікропроцесорних систем залізничної автоматики і телемеханік

Використання мов стандарту ІEC 61131-3 (МЕК61131-3) при проектуванні сучасних мікропроцесорних систем залізничної автоматики і телемеханік   

Автор: В.В.Гаєвський, директор ТОВ «НВП «Залізничавтоматика»

Стаття для міжнародного техніко-економічного журналу«Українська Залізниця» №12 (42) грудень 2016р.

«Пріоритетним напрямком розвитку господарства автоматики, телемеханіки і зв’язку ПАТ «Укрзалізниця» є оновлення основних технічних засобів, фізичний знос яких по господарствах сигналізації і зв’язку регіональних філій досяг 93,5%. Існуючі системи і прилади є не тільки фізично зношеними, а й морально застарілими – більшість з них не відповідає сучасним вимогам.

Зараз на мережі залізниць України в постійну експлуатацію введено більше двох десятків різних мікропроцесорних систем управління і контролю закордонної і вітчизняної розробки і виробництва. Хоча майже всі системи мають закриту архітектуру і не дозволяють експлуатаційного штату проводити попередні і періодичні перевірки внутрішніх залежностей СЦБ. Експлуатаційний штат, як правило, бачить тільки реакцію системи, що створює «ілюзію складності» як самої системи в цілому, так і її обслуговування, проведення перевірок, внесення змін в прикладне програмне забезпечення (ППО) при зміні колійного розвитку залізничного об’єкта…»

Ознайомитися з повним текстом статті можна за посиланням: «Українська залізниця» №12 (42).Переглянути інші номери можна на сайті журналу.

назад