Головна / Прес-центр / Новини / Нова система диспетчерського керування рухом поїздів для ГУП “Московський метрополітен”

Нова система диспетчерського керування рухом поїздів для ГУП “Московський метрополітен”   

З квітня по червень 2014 року в рамках договору між RWA та ВАТ «НДІАС» (Москва), ТОВ «НВП «Желдоравтоматика» виконувало роботи з розробки проектної документації на реконструкцію системи диспетчерської централізації Сокольницької лінії Московського метрополітену.

До складу проекту увійшли 19 діючих станцій першої лінії Московського метрополітену, 3 станції, що будуються, навчальний комплекс, а також депо «Північне».

В рамках проекту RWA розробило підсистему телемеханіки та пристроїв сполучення з об’єктами (далі – ТМ та УСО). Це станційний рівень диспетчерської централізації у складі автоматизованої системи диспетчерського управління (далі – АСДУ).

Диспетчерський рівень АСДУ (рівень полігону управління) розроблений ВАТ «НДІАС». Для взаємодії підсистеми ТМ та УСО з підсистемами верхнього рівня АСДУ розроблено та впроваджено нові схемні та програмні рішення.

Паралельно з проектуванням, на випробувальному полігоні Московського метрополітену компанією RWA був зібраний дослідний зразок системи, та проведено випробування на відповідність загальним технічним вимогам до автоматизованої системи диспетчерського управління рухом поїздів метрополітену.

Надалі компанія планує реалізацію цього проекту, куди увійде весь комплекс послуг для здачі системи «під ключ» – постачання обладнання, будівельно-монтажні, пуско-налагоджувальні роботи, гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Реалізація проекту планується у два етапи.

На першому етапі виконується реконструкція диспетчерського рівня, станцій “Комсомольська” та “Спортивна”, а також магістральних ліній зв’язку між ними.

На другому етапі виконуватиметься реконструкція інших станцій Сокольницької лінії та магістральних ліній зв’язку між ними.

Слід зазначити, що це не перший досвід компанії RWA щодо реконструкції систем автоматики на об’єктах метрополітену, що діють. До цього: У 2010 році у КП «Харківський метрополітен» реконструйовано систему управління роботою станції (СУРСТ) Південний вокзал. У 2011 році у Харківському метрополітені було проведено реконструкцію пристроїв автоматики та телемеханіки руху поїздів (АТДП) станції «Холодна гора».

У рамках реконструкції було замінено більш сучасні такі системи АТДП:

 • маршрутно-релейна централізація – на мікропроцесорну централізацію;
 • стійки живлення ПВ-60 – на систему безперебійного живлення на базі обладнання компанії Benning (Німеччина);
 • фазочутливі рейкові ланцюги – на тональні рейкові ланцюги;
 • система АРС переведена на управління цифровими каналами зв’язку з мікропроцесорної централізації.

У 2012 році у КП «Харківський метрополітен» компанією RWA виконано роботи з капітального ремонту системи телемеханіки на 8 станціях Салтівської лінії. Всі роботи проводилися без закриття або обмеження руху на станції, що реконструюється.

Раніше повідомлялося про запуск нових станцій метрополітену сучасних системи мікропроцесорних централізацій RWA на станціях:

 • у Київському метрополітені:
  – сирець;
  – Бориспільська;
  – Депо Харківське;
  – Червоний хутір;
  – Васильківська;
  – Голосіївська
  – Виставковий центр;
  – Іподром;
  – Теремки;
 • у Харківському метрополітені:
  – Холодна Гора;
  – Олексіївська.
назад