Головна / Решения / Магистральный железнодорожный транспорт / Розробка прикладного програмного забезпечення

Розробка прикладного програмного забезпечення   

Програмне забезпечення (ПЗ) МПЦ складається з ПЗ АРМ і ПО контролерів. У свою чергу, кожне з них має у складі системне і прикладне ПЗ.Прикладне ПО контролерів МПЦ розробляється в програмному середовищі UnityPro фірми Schneider Electric, що підтримує стандарт IEC 61131-3.Програмне забезпечення Unity Pro надає розробнику гнучкий і легкий у використанні інтерфейс, а також широкий набір функцій. UnityPro являє собою єдину середовище розробки, налагодження додатків і операційну середу для контролерів Schneider Electric, яка реалізує 5 мов програмування стандарту IEC 61131-3: 

 1. FBD – мова функціональних блоків, графічний мова програмування стандарту IEC 61131-3.
 2. LD – мова релейного логіки. Синтаксис мови зручний для заміни схем на базі електромагнітних реле.
 3. SFC – мова послідовних функціональних схем. Графічна мова, призначена для написання програм послідовного управління технологічним процесом, описує його у формі, близькій до діаграми станів;
 4. ST – мова структурованого тексту. За структурою, найближче до мови програмування Паскаль.
 5. IL – список інструкцій. По синтаксису нагадує асемблер, а також містить:
 • вбудовану бібліотеку функціональних блоків користувача (DFB);
 • симулятор ПЛК в персональному комп’ютері для налагодження програм;
 • вбудовані засоби діагностики.

Прикладне ПО розробляється з використанням трьох мов програмування:

 • мови функціональних блок-діаграм FBD (Function Block Diagram);
 • мови релейного логіки LD (Ladder Diagram);
 • мови структурованого тексту ST (Structured text).

ПЗ АРМ виконує функції формування команд управління, візуалізації станів об’єктів контролю та їх архівування. Прикладне ПЗ АРМ розробляється в програмному середовищі CitectSCADA.CitectSCADA – програмний продукт, що є повнофункціональну систему моніторингу, управління та збору даних (SCADA – Supervisory Control And Data Acquisition). ПО CitectSCADA включає в себе функціональні блоки (тренди, аларми, звіти, драйвера, протоколи) і являє собою єдиний засіб розробки проекту.Концептуально система Citect складається з двох окремих частин:

 • середовище розробки;
 • середовище виконання.

Середа розробки являє собою набір інструментальних засобів (додатків) побудови виконавчої системи. Його основу складає Провідник Citect (Citect Explorer), за допомогою якого здійснюється створення проектів та управління ними.У середу розробки входять Провідник Citect, Редактор проектів (Project Editor), Будівник графічних об’єктів (Graphic Builder) і Редактор Cicode-програм (Cicode Editor).Середа виконання – це додаток, за допомогою якого здійснюється управління виробничим обладнанням. Середа виконання утворюється в результаті компіляції проекту. Саме під час виконання система Citect взаємодіє з реальними пристроями введення / виведення, обробляє аларми, реалізує ефекти анімації і т. д.

назад