Головна / Прес-центр / Новини / Післягарантійне супроводження ПАК «МПЦ ЕЦ-ЕМ» з інтегрованим централізованим автоблокуванням «АБТЦ-ЕМ» виробництва ВАТ «Радіоавіоніка»

Післягарантійне супроводження ПАК «МПЦ ЕЦ-ЕМ» з інтегрованим централізованим автоблокуванням «АБТЦ-ЕМ» виробництва ВАТ «Радіоавіоніка»   

В рамках укладеного договору з Акціонерним Товариством «Українська залізниця»  компанія ТОВ «НВП «Залізничавтоматика» приступила до надання послуг з післягарантійного супроводження та адміністрування програмного забезпечення програмно – апаратного комплексу «МПЦ ЕЦ – ЕМ» з інтегрованим централізованим автоблокуванням «АБТЦ-ЕМ» виробництва ВАТ «Радіоавіоніка»: лінійні пункти, сервери, автоматизовані робочі місця (апаратні засоби та програмне забезпечення) на дільниці Полтава – Південна – Красноград регіональної філії «Південна залізниця».

Дане обладнання було введено в експлуатацію в 2012 році та вимагає післягарантійного технічного супроводження виробником або уповноваженою виробником компанією.

За результатами проведеної роботи фахівцям замовника будуть запропоновані заходи та рекомендації щодо поліпшення роботи обладнання.

Подібні договори з обслуговування пристроїв МПЦ стають звичною практикою ТОВ «НВП «Залізничавтоматика». Завдяки таким роботам фахівці компанії набувають цінного досвіду з життєвого циклу систем МПЦ та особливостей їх експлуатації. Цей досвід використовується для покращення методів діагностики та принципів обслуговування з метою подальшого зниження експлуатаційних витрат.

Вважаємо за доцільне зазначити наступне.

Існуюча на сьогоднішній день картина в галузі автоматики і телекомунікацій АТ «Укрзалізниця» виглядає наступним чином:

  • мінімальна кількість мікропроцесорних систем залізничної автоматики з відсутністю можливості повноцінно їх експлуатувати;
  • дефіцит і відтік кваліфікованих кадрів;
  • зниження рівня навичок і технічної грамотності експлуатаційного персоналу.

Тому, навіть незважаючи на організацію та виконання післягарантійного супроводження, при розробці та впровадженні сучасних систем МПЦ на перше місце має бути поставлений принцип повної автономності об’єкта залізничної автоматики від розробника системи, проектувальника, виробника обладнання та експлуатуючої організації, аналогічно порядку впровадження та експлуатації релейних систем що застосовується сьогодні.

Підсумком реалізації будь – якого проекту повинен стати універсальний інструмент в руках замовника, що дозволяє йому самостійно (або із залученням на умовах вільної конкуренції будь-якого професійного підрядника) експлуатувати, обслуговувати, розвивати і модернізувати мікропроцесорні системи на всіх етапах життєвого циклу.

Застосування на рейковому транспорті мікропроцесорних систем залізничної автоматики і телемеханіки (ЗАТ) з відкритою архітектурою за принципами АСУ ТП, які адаптовані під технологію роботи залізничного транспорту, дозволяє залізничникам самостійно обслуговувати системи відповідно до принципів і порядку обслуговування існуючих релейних систем. Для цього в рамках існуючого штату співробітників господарства сигналізації та зв’язку досить сформувати власний експлуатаційний підрозділ.

Створення прикладного програмного забезпечення (ППЗ) з використанням мов стандарту ІЕК (МЕК) 61131-3 дозволяє експлуатувати системи залізничної автоматики і телемеханіки, що розробляються нашим підприємством,  штатом фахівців служб залізничної галузі. При введенні в експлуатацію системи замовник отримує повний пакет технічної документації, включаючи ППЗ, яке відображається в доступному графічному вигляді і повторює класичні релейні схеми СЦБ. Роздрукований текст ППЗ дозволяє зберігати вихідне прикладне програмне забезпечення та вносити зміни відповідно до чинної на залізничному транспорті процедурі внесення змін до релейні схеми СЦБ.

Маючи подібні документи, замовник може сформувати своє власне експлуатаційний підрозділ, навчити персонал в створених навчальних центрах спільно із вищими спеціалізованими навчальними закладами, і самостійно обслуговувати системи. При цьому, обслуговувати повноцінно, не просто міняючи модулі що вийшли з ладу, а розвиваючи об’єкт, модернізуючи технічне і програмне забезпечення.

Для внесення змін до ППЗ не потрібні інженери-програмісти. З цією роботою зможуть впоратися фахівці галузі з вищою залізничним освітою, які пройшли навчання або курси підвищення кваліфікації на базі Українського Державного Університету Залізничного транспорту або в навчальних центрах ТОВ «НВП«Залізничавтоматика». До того ж такі спеціалісти мають можливість закріпити свої знання безпосередньо на об’єкті під час проведення пуско-налагоджувальних робіт. Цим фахівцям надаються права на внесення змін в ППЗ аналогічно діючому порядку експлуатації релейних систем (внесення змін до екземпляру служби, дистанції, околодку). Для захисту від несанкціонованого внесення змін до ППЗ експлуатаційного персоналу надаються відповідні рівні доступу:

  • перегляд і внесення змін;
  • перегляд;
  • заборона перегляду.

Список осіб, які мають право на внесення змін в ППЗ, визначається керівництвом дистанції і затверджується керівництвом служби сигналізації та зв’язку. Цей принцип, що робить замовника повністю незалежними від розробника, стосується всіх різновидів систем залізничної автоматики і телемеханіки: станційним, перегінним, гіркової централізації, переїзної сигналізації, ДК, ДЦ і т.ін.

Даний підхід дозволяє:

  • зберегти класичні принципи обслуговування при експлуатації сучасних мікропроцесорних систем залізничної автоматики і телемеханіки;
  • скоротити витрати на експлуатацію;
  • зберегти кошти та направити їх на модернізацію морально і фізично зношених технічних засобів.

 

 

 

 

назад