Мікропроцесорна система рахунку осей (МП СРО) призначена для експлуатації в складі систем залізничної автоматики і телемеханіки на промисловому транспорті для контролю методом рахунку осей вільності / зайнятості ділянок шляху будь-якої складності і конфігурації, при будь-якому вигляді тяги поїздів. МП СРО рекомендується до застосування при неможливості або економічної недоцільності використання рейкових кіл у зв’язку з низьким опором баласту, застосуванням металевих шпал, забрудненістю поверхні головок рейок і т.д. Система може застосовуватися у складі всіх діючих систем залізничної автоматики на станціях і перегонах. МП СРО може застосовуватися при автономної тязі, електричній тязі постійного, змінного струму, електричному обігріві стрілочних вістряків та АЛС. Може застосовуватися як при новому будівництві, так і модернізації існуючих станційних пристроїв автоматики.
Склад мікропроцесорної системи рахунку осей
Верхній рівень забезпечує людино-машинний інтерфейс чергового по станції з системою МП СРО. До апаратних засобів верхнього рівня відносяться автоматизоване робоче місце (АРМ ДСП) і пульт штучного відновлення (ПШВ).
АРМ ДСП виконує функції:
- Відображення колійного розвитку і стану колійних ділянок;
- Сприйняття команд оператора (скидання помилкової зайнятості);
- Відображення діагностичної інформації;
- Ведення архіву.
ПШВ виконує функції:
- Відображення стану колійних ділянок;
- Сприйняття команд оператора (скидання помилкової зайнятості).
До апаратних засобів середнього рівня відносяться шафа управління і контролю з програмованим логічним контролером (ПЛК) і програмним забезпеченням.
Комплекс ПЛК з програмним забезпеченням виконує функції:
- Збір та обробка інформації, що надходить від всіх лічильних пунктів системи;
- Обробка та виконання команд, що надходять з АРМ ДСП або ПШВ;
- Управління та контроль стану реле ув’язування;
- Діагностика вузлів системи;
- Формування і передача контрольної та діагностичної інформації на верхній рівень.
На нижньому рівні знаходяться рахункові пункти (РП). До складу кожного РП входять: підлоговий електронний модуль (ПЕМ), рейковий датчик (РД) з комплектом кріплення, блок живлення рахункового пункту БЖ. Рейковий датчик здійснює фіксацію переходу осі рухомого складу.
ПЕМ виконує функції:
- Електроживлення РД;
- Обробка сигналів від РД;
- Визначення кількості сигналів від РД;
- Визначення кількості осей, напрямку і швидкості їх руху;
- Діагностика роботи РД;
- Передача контрольної та діагностичної інформації в ПЛК.